A tisztes nő ledérsége
– Egy különleges hármas szerelmi történet egyik szerepét játssza. Csacsinszky Pali ideálként kergeti Bizonyosné szerelmét, miközben Manci, a valódi nő érzelmeit nem veszi észre. Mi mozgatja Bizonyosnét?
– A 30-as évek társadalmának tipikus alakja Bizonyosné. Ő a színes, ledér, társasági nő. Egyszerre van benne humor, abszurditás és érzékiség. Miközben igazi truvaille-ként hat például az a monológ, amikor egy cirkuszi óriásnő nőiességéről beszél.
– Milyen viszonyban van Bizonyosné Mancival?
– Nagyon érdekes, egyfajta ellenpont a két nő. Egyrészt a táncosnő, aki az éjszakai élet ellenére is tiszta, miközben a tisztes polgárasszonyban a romlottságot fedezhetjük fel. A látszat és a valóság keveredik az egész darabban.
– Bizonyosné a férje mellett tart szeretőket és szórakozik fiatal férfiakkal. Ez is egyfajta boldogságkeresés?
– A darab egyes szám első személyben Csacsinszky Pali boldogságkereséséről szól. Ennek egyik lehetséges útja Bizonyosné. Az idősebb, tapasztaltabb, társasági nő. Azonban kiderül, hogy mindez csapda, ez hozza el a drámai csalódást. – Mennyire nehéz eljátszani a szerepet? – Merész, sokszínű játéklehetőséget ad Bizonyosné. Ez annak is köszönhető, hogy a rendező, Guelmino Sándor nem csupán a színdarabot és a regényt, hanem több Szép Ernő-novellát is felhasznált a Lila ákácban. Rendkívül élvezetes szereplehetőség, sokféle személyiséget lehet kibontani – még szeretnivalót is – belőle.