Hírek

A Komámasszony, hol a stukker? című előadás március 29-én 17 órakor lesz megtekinthető a Ruszt József Stúdiószínház színpadán. A történet az alá-fölérendeltségi viszonyokat illetve a szabadság kérdéskörét járja körül, melynek kapcsán a darab producere, Tóth Tibor megosztotta gondolatait velünk.
Milyen célkitűzésekkel érkeznek a 14. Szín-Tár fesztiválra?
Mivel a pozsonyi színművészeti nem mutatkozott még meg a Színművészeti Egyetemek Találkozóján, ami az évek során már egy rangos fesztivállá nőtte ki magát, izgatott várakozással tekintünk a produkciónk bemutatására, amit reméljük, siker övez majd.
Hogyan zajlott a produkció próbafolyamata? Milyen koncepció alapján állt össze a produkció?
Görgey Gábor darabját nagyon régen szerettem volna bemutatni a pályám során, többek között a 2003-2020-ig tartó igazgatóságom alatt Komáromi Jókai Színházban. Sajnálatos módon, hiába merült fel a darab előadásának lehetősége, minden évben kimaradt a repertoárból. Amióta a The Art nevű saját kulturális produkciós ügynökségemet vezetem, elérkezettnek láttam a pillanatot, hogy a Komámasszony, hol a stukker? című előadást a Pozsonyi Színművészeti Főiskola öt tehetséges növendékével színpadon is bemutassuk. Úgy gondolom, hogy ez a produkció szerencsés csillagzat alatt született, hiszen egy nagyon élvezetes, szórakoztató, vidám és kreativitásban gazdag próbafolyamaton vagyunk túl. Nagy megrázkódtatással fogadtuk a próbafolyamat során a darab szerzőjének, Görgey Gábornak halálhírét, aki a komáromi bemutatón szerette volna megtekinteni az előadást, amire tragikus módon már nem került sor. Mindazonáltal szerénykedés nélkül kijelenthetem, hogy a produkció sikeresnek tekinthető, hiszen az eddigi előadások alkalmával mindig nagy sikert aratott a közönség köreiben.
Mit szeretne tanítani, mesélni a közönségnek a történet?
Sajnálatos módon amióta világ a világ, az emberiségben mindig kialakul egy alá-, fölérendeltségi viszony, mindig voltak és napjainkban is vannak hatalmasok és alárendeltek. Általában amikor valaki kezébe kerül a hatalom, vagy esetünkben a stukker, mindig megmámorítja az egész jelenség ezáltal hajlamos maga alá gyűrni az eszközelemeket, vagy szolgaságba sodorni az alattvalókat. A legideálisabb az lenne, ha el tudnánk egy olyan szintre jutni napjainkban, ahol megszűnnének ezek a társadalmi viszonyok, nem lennének uralkodók és alattvalók. A darab remekül reflektál a társadalmi közéletünkre, nem is beszélve a jelenleg is szomszédságunkban tartó háborúról, ahol sajnálatos módon szintén néhány ember kezében van több millió ember sorsa. Összességében a produkció a hatalom és a hatalmat kiszolgáló, már-már elszenvedő emberek sorsát szeretné bemutatni.
Az előadást március 29-én 17 órakor tekinthetik meg a Ruszt József Stúdiószínházban. Jegyeiket megvásárolhatják teátrumunk jegypénztáraiban, vagy online. A jegyinformációról részletesebben ide kattintva olvashatnak.
-
Művészek írták
Eternal Yorick – Life book Csaba Antal / díszlettervek
Antal Csaba indulásakor, a '70-es, '80-as években kialakult két kőszínházi iskola – a kaposvári és a szolnoki műhelyek – praxisával meghatározó módon hatott a színház művelőire és közönségükre. Szegő György -
Művészek írták
Mitikusból kortársi
„Bármely háborút, bármely veszteséget csakis a jóság által lehet helyrehozni” – idézi a Nemzeti ajánlója a rendezőt. Avtandil Varszimasvili a grúz színházi élet egyéni hangú figurája, a Tbiliszi Gribojedov társulat vezetője és a saját alapítású Liberty Theatre igazgatója. -
Beszámolók
Szabadságról és szerelemről énekel az Arénában Bródy János
Utoljára 70. születésnapján adott koncertet Bródy János a Papp László Budapest Arénában. Azóta az életműve tovább gyarapodott újabb lemezzel, a rajongói száma is nőtt – dalai apáról fiúra szállnak – így hát nincs abban semmi meglepő, hogy november 12-én újra színpadra lép az ország legnagyobb fedett koncerthelyszínén. Kiss Péter